پنج شنبه, 02 آذر 1396

انگلستان

آخرین اخبار

ویزای توریستی انگلستان

 

ویزای توریستی انگلستان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ویزای توریستی کشور انگلستان به افرادی تعلق می‌گیرد که با هدف گردش و تفریح یا دیدار با خانواده می‌خواهند به این کشور سفر کنند.
اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای روادید است. فرم تقاضای ویزای انگلستان را لازم است که به صورت آنلاین در وب‌سایت اینترنتی کنسول‌گری تکمیل نمایید. بعد از انجام مراحل آنلاین ، ایمیلی در مورد وقت ملاقات تعیین‌شده، به طور خودکار به نشانی اینترنتی که در زمان تکمیل فرم وارد کرده‌اید،ارسال می‌شود. آژانس گیتا گشت این مراحل را برای شما انجام می دهد که جهت تسهیل در کار شما فرم مربوطه را به زبان فارسی ترجمه کرده و شما پس از دانلود می توانید به زبان فارسی آن را پر کرده و برای ما ارسال کنید تا نسبت به اخذ وقت سفارت شما اقدام گردد.


توجه: در زمان ملاقات تعیین‌شده حضور متقاضی جهت ارائه مدارک، پرداخت هزینه‌ی ویزا و انجام انگشت‌نگاری ضروری است.

قابل ذکر است با توجه به اینکه کنسولگری انگلستان در ایران بسته است. شما باید برای انجام مصاحبه به امارات یا ترکیه سفر کنید که توصیه ما استانبول می باشد و با توجه به اینکه در کل مدت زمان رسیدگی به وضعیت ویزای شما، پاسپورت شما نزد سفارت باقی می ماند. با انجام مراحل زیر می توانید به جای معطلی و صرف هزینه زیاد در استانبول به ایران برگردید.

آدرس اینترنتی: http://www.visa4uk.fco.gov.uk
ساعت کاری: یکشنبه تا پنج‌شنبه، ۱۴-۷

مدارک موردنیاز


مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت انگلیس :

اسکن صفحه اول پاسپورت متقاضی .
تکمیل شدۀ فرم فارسی درخواست وقت سفارت.
در صورت داشتن دعوتنامه ،اسکن دعوتنامه و مدارک اقامتی دعوت کننده.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان :

- اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی.
- یک نسخه تکمیل شدۀ فرم آنلاین درخواست روادید به همراه برگۀ تاییدیه وقت و تاییدیه واریزی وجه سفارت که توسط این مرکز انجامپذیر است.
- 2 قطعه عکس 4.5*3.5 .
- اصل و یا کپی دعوتنامۀ معتبر و در صورت نداشتن رزرو هتل در انگلستان .
- اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج .
- اصل و ترجمه رسمی شناسنامه.
- اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل ( گواهی اشتغال به کار که در آن در مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و اینکه آیا این مرخصی با حقوق میباشد یا خیر ، جواز کسب ، پروانه فعا لیت ، کارت بازرگانی ، لیست بیمه 6 ماهه گذشته ، گواهی تاییدیه بیمه ، روزنامه رسمی تآسیس و آخرین تغییرات ، فیش حقوقی 6 ماه آخر ، برگه مالیاتی پرداخت شده ، کارت پرسنلی ، حکم کارگزینی ، حکم بازنشستگی ، کارت بازنشستگی ، پروانه مطب ، کارت مهندسی ، کارت دانشجویی و ... ).
- مدارک میزبان در انگلستان ( دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده ، پرینت حساب بانکی ، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد ، فیش حقوقی ، سند ملکی ملک محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه ، آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده ، قبوض پرداختی از قبیل آب ، برق ، گاز و ... ).
- اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به زبان لاتین برای 6 ماه گذشته  ، سپرده های بانکی و...
- برای مدیران و سهامداران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای 6 ماه گذشته  الزامیست.
- اصل و ترجمه رسمی سند ملکی ، در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره نامه .

 ** ترجمه رسمی ( دارالترجمه ) برای تمامی مدارک فوق کافیست و ترجمه با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه به اعتبار این مدارک برای سفارت انگلیس می افزاید.

**به علت اینکه در روز تحویل مدارک ، مصاحبه ای از متقاضی انجام نمیگیرد تمامی مدارک فوق صرف نظر از اینکه قبلآ به انگلستان سفر کرده اند و یا خیر ، باید کامل و دقیق باشد ، خصوصآ مدارک بانکی اعم از درآمد و مخارج ماهیانه که در فرم درخواست روادید باید دقیق بیان شود.

اصل مدارک و گذرنامه‌ی شما به همراه کپی‌ آن‌ها نزد بخش روادید سفارت خواهد ماند و بابت آن به شما رسیدی تحویل داده خواهد شد. بعد از صدور ویزا، مدارک اصلی به متقاضی برگردانده می‌شود. بررسی مدارک به منظور صدور ویزا ممکن است تا ٢٠ روز کاری زمان بخواهد. بنابراین برای برنامه‌ریزی تاریخ سفرتان این نکته را به خاطر داشته باشید.
لذا با به همراه بردن شناسنامه و کارت ملی خود از کارشناسان ما بخواهید که تسهیلات زیر را برایتان فراهم نمایند تا بتوانید با گرفتن برگه عبور بدون پاسپورت به ایران بازگردید و پس از صدور یا عدم صدور ویزا پاسپورت شما در شهر خود تان به شما تحویل داده شود.

خدمات ویزای انگلستان:

1. پر کردن فرم و اخذ وقت سفارت
2. اخذ برگ عبور ( ترانسفر به کنسولگری ایران + ترانسفر به سفارت انگلیس جهت مصاحبه + ترانسفر مجدد به کنسولگری ایران جهت اخذ برگ عبور + وکالت به کارمند مورد تایید گیتا گشت در ترکیه جهت پیکاپ پاسپورت از سفارت و ارسال به ایران ( هر نفر 390 دلار )

تذکر ۱. هزینه وقت سفارت بسته به مدت زمان ویزای درخواستی شما متفاوت است و به طور جداگانه دریافت می شود.
تذکر ۲. فرم تقاضای روادید باید برای هر کدام از متقاضیان به صورت جداگانه تکمیل شود.

در صورت ارائه اطلاعات یا مدارک جعلی به بخش روادید سفارت بریتانیا، مسئولین سفارت اجازه دارند علاوه بر رد درخواست شما، برای مدت ده سال از تمامی درخواست‌های شما برای هرگونه روادید انگلستان جلوگیری به عمل آورند.