شعبه مرکزی:88401071-021
شعبه نیاوران:26851060-021

 

غذاهای ویتنام

 

غذاهای ویتنام

 

غذاهای ویتنام

غذاهای ویتنام بسیار متنوع و منحصر به فرد است.  طعم غذاهای ویتنامی از ترکیباتی مانند سس ماهی ، تمبر هندی، فلفل و آب مرکبات بدست می آید و شوری، شیرینی، ترشی و تندی آنها به اندازه است. در  غذاها بیشتر از سبزی تازه، ادویه و سس استفاده می شود.  اگر به ویتنام سفر میکنید این 10 غذا را حتما امتحان کنید:
 
1. Goi cuon
غذاهای ویتنام
این غذا از ترکیباتی مانند گشنیز، گوشت چرخ کرده، میگو  و خرچنگ تشکیل شده است. تمامی محتویات این غذا به صورت رول همراه با نخود سبز پیچیده می شود . در بعضی نقاط، این غذا به همراه کاهو، سس بادام زمینی و نعنا سرو می شود.
 
2. Banh mi
غذاهای ویتنام

این غذا از مواد مختلفی درست می شود اما گوشت، لایه هایی از خیار شور، هویج، جگر، املت و مایونز مواد استاندارد آن می باشد. 

 
3. Banh XEO
غذاهای ویتنام

Banh Xeo نوعی پنکیگ بزرگ است که حاوی میگو، گوشت خوک، لوبیا و تخم مرغ می باشد و پس از سرخ شدن با سبزی و سس تند ترکیب می شود.

 
4. Bun cha
غذاهای ویتنام

این غذا نوعی همبرگر کوچک است که  روی یک منقل ذغال سنگ کباب می شود و با نوعی رشته فرنگی، برنج سرد با سس شیرین سرو می شود.

 
5. Pho
غذاهای ویتنام
Pho غذای ملی ویتنام است و جز غذاهای اصلی این کشور محسوب می شود. این غذا نوعی سوپ رشته فرنگی است که هر زمان از روز سرو می شود اما بیشتر برای صبحانه مورد استفاده قرار می گیرد. این سوپ با گوشت گاو یا مرغ درست می شود و سپس زنجبیل، گشنیز، رشته فرنگی و پیاز به آن افزوده می شود.
 
6. Cao Lau
غذاهای ویتنام

این غذا مخلوطی از رشته فرنگی با پودر برنج، جوانه لوبیا و گوشت خوک،  نعناع و ادویه های خوشمزه  با برش نازکی از گوشت با برنج می باشد.

 
7. Cha ca
غذاهای ویتنام
درمیان غذاهای ویتنامی غذاهای دریایی جایگاه ویژه ای دارند. Cha ca بین غذاهای دریایی از همه معروف تر است. این غذا ترکیبی از  ماهی سفید سرخ شده، کره، سس گوجه فرنگی، پیاز، رشته فرنگی، برنج و بادام زمینی است.
 
8. Mi quang
غذاهای ویتنام
این غذا مخصوص Hanoi است و ترکیبی از ماهی و رشته فرنگی است. ترکیبات این غذا متنوع است، اما گوشت، رشته فرنگی، میگو،  نعنا، بلدرچین و تخم مرغ از مواد اصلی این غذا هستند.
 
9. Nom hua chuoi
غذاهای ویتنام
این غذا بدون گوشت است و از فلفل قرمز، موز، لیمو ترش و فلفل قرمز درست شده است. این غذا به کسانی که گیاه خوار  هستند توصیه می شود.
 
10. Com tam
غذاهای ویتنام
دستور العمل های متفاوت برای پخت این غذا وجود دارد. اما اغلب با گوشت خوک کبابی و یا گوشت گاو و تخم مرغ درست می شود.
 

تماس با ما

دفتر مرکزی : خیابان سهروردی جنوبی، خیابان ملک، نبش کوچه فرهومند، پلاک یک، طبقه یک، واحد 3

تلفن:88401071-021

شعبه نیاوران: خیابان باهنر(نیاوران)، پایین تر از سه راه یاسر، پلاک 252، مجتمع آوا نیاوران یک، واحد 102

تلفن:26851060-021

 

ارتباط با مدیریت:

 0912-1460345  Info@GitaGasht.com

ثبت ایمیل جهت ارسال نرخ های ویژه ی تورها

(*)
ورودی نامعتبر

(*)
ورودی نامعتبر

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن

منو موبایلی

X