شعبه مرکزی:88401071
شعبه نیاوران:26851060

Ais Kacang

و یا به‌نام ABC یک دسر مالزیایی است که حسی تازه به شما می‌بخشد، درگذشته این دسر فقط از یخ تراشیده و لوبیا قرمز درست می‌شد اما امروزه این دسر متشکل از رنگ‌های درخشان و کوکتل انواع میوه‌ها می‌باشد. مواد تشکیل دهنده‌ی آن ذرت، انواع ژله، بستنی، بادام زمینی و .. است و بهترین سس برای آن شیر و شیر نارگیل، شربت گل‌سرخ و انواع شربت‌های دیگر می‌باشد. این دسر را در مالزی در کافی‌شاپ‌ها، فودکورت‌ها و مراکز خرید می‌توانید تهیه کنید.

خوردنی های محبوب مالزی
Apam Balik (پنکیک پیچیده شده)

یک میان وعده به شکل پنکیک است که به دور املتی از شکر، بادام‌زمینی و ذرت پیچیده شده است. امروزه این غذا طعم‌های دیگری نظیر سیب‌زمینی شیرین نیز دارد. این میان وعده بسته به نوع آماده سازی انواع مختلفی دارد.

خوردنی های محبوب مالزی
Ayam Percik

نوعی مرغ کبابی با یک سس مخصوص (سس نارگیل) است که اغلب با برنج Kerabu  سرو می‌شود و طعم خوبی دارد. مرغ را با مقدار زیادی فلفل قرمز تند، سیر و سس زنجبیل و نارگیل بر روی منقل ذغالی کباب می کنند. اگر آمریکایی‌ها بخاطر مرغ کنتاکی مشهور می باشند، این غذا نیز از غذاهای مشهور مالزی می‌باشد.

خوردنی های محبوب مالزی
Assam Laksa

بدون خوردن Assam Laksa، سفر شما به مالزی کامل نخواهد شد. این غذا در سال 2011 در لیست 50 غذای خوشمزه‌ی جهانی ثبت شده است. این غذا یک سوپ ترش با ماهی است. Assam به‌ معنای تمبر هندی بوده که برای طعم این غذا استفاده می‌شود. مواد اولیه‌ی این غذا ماهی خرد شده، ماهی kembung  یا ماهی خال مخالی، و سبزیجات خردشده از جمله خیار، پیاز، فلفل قرمز، آناناس، کاهو، نعناع و زنجبیل است. این غذا اغلب با نودل و خمیر میگو سرو می‌شود. این غذا هم چینی و هم مالزیایی می‌باشد.

خوردنی های محبوب مالزی
Banana Leaf Rice

مردم مالزی و جامعه‌ی هندی مالزی این غذا را با دست می‌خورند، غذایی که اصالت آن مربوط به جنوب هند بوده و ترکیبی از برنج ساده، سبزیجات و مرغ، گوشت گوسفند، گوشت گاو، و یا ماهی است. همچنین در کنار غذا ترشی، اسفناج یا کاری پیاز و دال (نوعی سوپ) سرو می‌شود. خوردن این غذا برای توریست‌ها یک تجربه‌ی منحصر بفرد خواهد بود.

خوردنی های محبوب مالزی
Bak Kut Teh

این غذا یک سوپ چینی است که در مالزی، سنگاپور، چین و تایوان در وعده‌ی صبحانه خورده می‌شود. این غذا از دنده‌ی گوشتی درست می‌شود که با انواع سبزیجات و ادویه‌ها مانند دارچین، میخک، رازیانه و سیر مزه‌دار شده‌اند. این غذا را اغلب با برنج یا نودل سرو می‌کنند. بهترین نوع این غذا را در مالزی در Klang می‌توانید بخورید. مسلمانان نوع حلال این غذا را استفاده می‌کنند که در آن از گوشت مرغ استفاده شده است.

خوردنی های محبوب مالزی
Cendol

هیچ چیز به اندازه‌ی Cendol خنک تشنگی شما را برطرف نمی‌کند. مشخصه‌ی این غذا Cendol رنگ سبزی است که از آرد برنج و برگ pandan درست شده است. دیگر مواد این دسر شامل شکرنارگیل، شیرنارگیل، لوبیا قرمز و شیر می‌باشد. معروف‌ترین این دسر در Penang تهیه می‌شود.

خوردنی های محبوب مالزی
Char Kway Teow

این غذا از مشهورترین غذاهای مالزی است. ماده‌ی اصلی این غذا برنج سرخ شده با سس سویا، چیلی، میگو، جوانه‌ی لوبیا، پیازچه‌ی چینی و تخم مرغ می‌باشد. معروف‌ترین این غذا در پنانگ تهیه می‌شود.

خوردنی های محبوب مالزی
Chicken Rice (برنج با مرغ)

این غذا از مشهورترین غذاها در مالزی است و در نقاط مختلف به شکل‌های متفاوت طبخ می‌شود. معمولا در کنار آن خیار، سس فلفل قرمز خانگی و زنجبیل کوبیده شده به‌همراه سیر و سس سویا و دربرخی مناطق جوانه لوبیا و برنج زرد سرو می‌شود.

خوردنی های محبوب مالزی
Curry Mee

این غذا یک مدل سوپ تند و پر از ادویه‌ی کاری نارگیلی با سفیده‌ی تخم‌مرغ، نودل و جوانه‌ی لوبیا می‌باشد. برای معطر کردن آن نیز از برگ نعنای تازه، تخم‌مرغ، مرغ، میگو و … استفاده می‌شود. اگر غذا به اندازه‌ی کافی تند نبود به آن یک قاشق سس تند sambal اضافه کنید. اکنون در برخی رستوران‌ها نوع حلال این غذا سرو می‌شود. اگر به‌دنبال طعم اصیل غذای خیابانی مالزی هستید، حتما این غذا را تست کنید.

خوردنی های محبوب مالزی
Devil Chicken Curry

این غذا در اصل یک غذای پرتغالی است که در زمان حمله‌ی پرتغالی‌ها در قرن پانزدهم وارد مالزی شده است. این غذای تند ترکیبی از انواع گوشت به‌همراه سبزیجات، ادویه‌جات و ترشیجات می‌باشد. از دیگر مواد آن می‌توان به موسیر، سیر، سنبل هندی، زنجبیل و زردچوبه اشاره کرد. بر خلاف کاری‌های دیگر این غذا با سرکه مزه‌دار می‌شود. این غذا را می‌توان هم با برنج و هم با نان سرو کرد.

خوردنی های محبوب مالزی
برنج سرخ شده یا Nasi Goreng

این غذا شامل برنج بخارپز شده و سرخ شده و ترکیب شده با مواد دیگر مانند تخم‌مرغ، سبزیجات و گوشت می‌باشد. در نژادهای مختلف مالزی این غذا به اشکال مختلف طبخ می‌شود.

خوردنی های محبوب مالزی
Hokkien Mee

در بخش شمالی مالزی این غذا نوعی سوپ تند میگو و نودل است، در حالی که در بخش جنوبی به شکل نودل‌های نازک سرخ شده می‌باشد. مواد اصلی این غذا میگو، میگو خشک شده، تخم مرغ آب پز، اسفناج، پیاز سرخ شده و رب فلفل هستند. در برخی مناطق آب اسفناج نیز به آن اضافه می‌شود.

خوردنی های محبوب مالزی
Kolok Mee

این غذا از نودل تخم مرغی به‌همراه یک سس سبک و چاشنی‌هایی مثل کتلت مرغ، گوشت چرخ کرده و یا گوشت گاو خرد شده تهیه می‌شود.

خوردنی های محبوب مالزی
Lemang

Lemang  یک غذای سنتی مالزی، اندونزی و سنگاپوری است که از نوعی برنج، شیر نارگیل و نمک که در برگ درخت موز پیچیده شده و در یک چوب بامبوی خالی تهیه می‌شود . این غذا مخصوص جشن‌های قبیله‌ی Borneo بوده است. در مالزی این غذا در ماه رمضان و عید فطر طبخ می‌شود. این غذا اغلب با Chicken Curry سرو می‌شود.

خوردنی های محبوب مالزی
Lor Bak

این غذا از گوشت با چربی و بدون چربی مزه دار شده تهیه می‌شود. مشتریان مواد دلخواه خود را انتخاب می‌کنند، سپس این مواد در روغن داغ سرخ می‌شود. بهترین چاشنی برای این غذا سس نشاسته و سس فلفل قرمز می‌باشد.

خوردنی های محبوب مالزی
Mee Rebus

این غذا نیز یک غذای رشته‌ای دیگر است. نودل‌های آن از زرده‌ی تخم مرغ و ترکیب چند نوع کاری شیرین و تند تهیه می‌شود. آب این غذا از سیب زمینی، آب، پودر کاری، سویا شور، میگو و بادام زمینی خشک شده می‌باشد. دیگر محتویات غذا پیاز بهاری، جوانه‌ی لوبیا، کرفس چینی، لیمو، موسیر سرخ شده، فلفل سبز، و یک تخم مرغ سفت است.

خوردنی های محبوب مالزی
Mee Goreng

Mee Goreng یک غذای متداول در مالزی است. این غذا از نودل سرخ شده با سیر، پیاز یا موسیر، میگو، مرغ یا گوشت گاو سرخ شده، فلفل قرمز، کلم، گوجه‌فرنگی، تخم‌مرغ و یک نوع ترشی تهیه می‌شود. این غذا در کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌های مسلمانان متداول است. بسته به نوع مواد اولیه‌ی مورد استفاده، انواع مختلفی از این غذا وجود دارد.

خوردنی های محبوب مالزی
Manok Pansoh

تهیه شده از مرغ و سنبل هندی که روی آتش پخته می‌شود.

خوردنی های محبوب مالزی
Nasi Briyani

این یک غذای برنجی سالم است . مواد اولیه‌ی آن برنج باسماتی، انواع ادویه (کره اب کرده، جوز،  زیره سبز، فلفل، میخک، هل، دارچین،  گشنیز، برگ نعناع، زنجبیل، پیاز و سیر)، گوشت، ماهی، تخم‌مرغ و سبزیجات می‌باشد. اصلیت این بریانی، ایرانی می‌باشد.

خوردنی های محبوب مالزی
Nasi Lemak

تمامی توریست‌هایی که به مالزی سفر می‌کنند ، این غذا را می‌خورند. این خوراک که بر روی برگ موز سرو می‌شود، متشکل از برنج، خامه‌ی نارگیل، سس تند، بادام زمینی بو داده، ماهی کولی خشک شور و تخم مرغ آب پز سفت می‌باشد. این غذا مظهر غذاهای مالزی و میراث ملی این کشور است.

خوردنی های محبوب مالزی
Otak-Otak

Otak-Otak کیک گوشت و ادویه‌جات است. این غذا در قسمت جنوب شرقی آسیا مشهور است و به شکل تازه و پیچیده شده به‌دور برگ درخت موز سرو می‌شود. این غذا هم‌اکنون آنقدر مشهور شده که به شکل کنسروی و منجمد نیر بفروش می‌رود. این خوراک را هم می‌توان به عنوان میان وعده میل کرد و یا به همراه برنج یا نان به عنوان غذای اصلی.

خوردنی های محبوب مالزی
Pasembur

یک نوع سالاد تند است که معمولا توسط هندی‌های مسلمان و دستفروشان چینی به‌فروش می‌رسد. این سالاد شامل خیار، شلغم چینی، سیب‌زمینی، جوانه‌ی لوبیا، میگوی سرخ شده، تخته‌مرغ پخته و گاهی اوقات چتردریایی می‌باشد. سپس تمامی سالاد با سس تندی که با سیب‌زمینی شیرین درست شده است، پوشانده می‌شود.

خوردنی های محبوب مالزی
Popiah

نوعی اسپرینگ رول که میان وعده‌ای ترد با طعم منحصر بفرد است. این رول شلغم، پیاز سرخ شده، هویج و جوانه‌ی لوبیا دارد. این اسپرینگ رول را هم می‌توان خام سرو کرد و هم در روغن فراوان سرخ نمود.

خوردنی های محبوب مالزی
ماهی کبابی پرتغالی

این یکی از هیجان‌انگیزترین غذاهای پرتغالی در مالزی است. غذایی پر از ادویه و تند که از نوعی ماهی پهن، سبزیجات، ادویه، ترشیجات بر روی زغال تهیه می‌شود. عطر و طعم این غذا بسیار عالی است.

خوردنی های محبوب مالزی
Rendang

یک نوع خورشت گوشتی که در گذشته در جشن‌ها و مراسم‌های خاص طبخ می‌شد. این غذا ار گوشت گاو طبخ شده با شیر نارگیل، سنبل هندی، ادویه و ترشیجات مانند آلوچه و برگ زردچوبه برای مدت زمان طولانی و با شعله‌ی آرام تهیه می‌شود. هرقدر مدت زمان پخت بیشتر باشد تا آب به خوبی به خورد گوشت برود و سپس گوشت سرخ شود، غذا لذیذتر است.

خوردنی های محبوب مالزی
Rojak

Rojak شامل خیار، آناناس، جوانه‌ی لوبیا، توفوی سرخ شده، انبه‌ی خام، سیب سبز و … به‌همراه آب، رب میگو، شکر، فلفل قرمز و آبلیمو می‌باشد. ممکن است این مواد اولیه در غذاخوری‌های مختلف، متفاوت باشد.

خوردنی های محبوب مالزی
Roti Canai

یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین غذاهای مالزی است. ریشه‌ی این غذا در جنوب هندوستان می‌باشد. این نان متشکل از خمیر، روغن، تخم‌مرغ، آرد و آب است. محبوبیت این غذا به‌دلیل نحوه‌ی طبخ آن است. پروسه‌ی طبخ آن یک شاهکار خیره کننده است که نباید از دست بدهید. معمولا این غذا با سوپ دال و انواع کاری سرو می‌شود.

خوردنی های محبوب مالزی
Sup Tulang  (سوپ دنده)

نوعی سوپ معطر مالایی که از دنده‌ی گاو و ادویه‌ها تهیه می‌شود. از دیگر مواد آن می‌توان به سیر، زنجبیل، پیاز، تخم و برگ گشنیز و هویج اشاره کرد.

خوردنی های محبوب مالزی
Satay

اگر قرار باشد توریست‌ها بهترین و محبوب‌ترین غذای مالزی را انتخاب کنند، بی‌شک Satay برنده خواهد شد! این غذا از گوشت مزه‌دار و کبابی شده به‌همراه سس بادام زمینی خوشمزه تهیه می‌شود. گوشت این غذا ممکن است گوشت گاو، مرغ، گوسفند، ماهی، خرگوش و …. باشد. تنها عطر این غذا برای جذب شما به سمت آن کافی است! بهترین نوع این غذا در Kajang طبخ می‌شود.

خوردنی های محبوب مالزی
Teh Tarik

یک نوع نوشیدنی است که از شیر و چای سیاه تهیه می‌شود.  این ترکیب بارها از ارتفاع درون دو ظرف ریخته می‌شود تا زمانی که چای در قسمت بالا قرار گیرد، به‌همین دلیل آماده سازی آن را نوعی حرکت آکروباتیک می‌دانند. معمولا برای آماده سازی آن، این ترکیب را از بالای سر خود مشتریان در ظرف می‌ریزند بدون اینکه حتی قطره‌ای از آن بر روی مشتری بریزد.

خوردنی های محبوب مالزی
Wanton Mee

نوعی نودل تخم‌مرغی به همراه سس سویا. این غذا هم نوع خشک و هم نوع آبکی دارد. بر روی آن برگ کلم پیچ چینی سبز، پیاز سبز ورقه شده و ترشی  فلفل سبز قرار می‌گیرد.

خوردنی های محبوب مالزی
Yong Tau Foo

یک نوع سوپ چینی که اغلب در مالزی، چین، سنگاپور و تایلند تهیه می‌شود. مواد تشکیل دهنده‌ی این سوپ شفاف شامل انواع ماهی، خرچنگ چوب، کاهو، بیسکوییت لیدی فینگر، فلفل و انواع دیگر گوشت می‌باشد. این غذا به‌طور معمول با چاپ استیک خورده می‌شود.

خوردنی های محبوب مالزی

تماس با ما

دفتر مرکزی : خیابان سهروردی جنوبی، خیابان ملک، نبش کوچه فرهومند، پلاک یک، طبقه یک، واحد 3

تلفن:88401071

شعبه نیاوران: خیابان باهنر(نیاوران)، پایین تر از سه راه یاسر، پلاک 252، مجتمع آوا نیاوران یک، واحد 102

تلفن:26851060

 

ارتباط با مدیریت:

 0912-1460345  Info@GitaGasht.com

ثبت ایمیل جهت ارسال نرخ های ویژه ی تورها

(*)
ورودی نامعتبر

(*)
ورودی نامعتبر

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن