شنبه, 04 آذر 1396

نوروز 94 به کجا سفر کنیم - سفر به کوش آداسی

آخرین اخبار

نوروز 94 به کجا سفر کنیم - سفر به کوش آداسی

یکی از پرترافیک ترین پروازهای نوروزی از ایران به مقصد ترکیه است. طبیعتا عوامل بسیاری این هجوم جهانگردان را رقم می زند. جدا از بحث ایران کشورهایی مانند روسیه، نروژ، آلمان و کشورهای سردسیر دیگر از کشورهایی هستند که طرفدار گذراندن بهار در این کشور شرقی هستند. یکی از شهرهای معروف ترکیه که از دسته شهرهای جاذب توریست هستند کوش آداسی است.

کوش آداسی
کوش‌آداسی (به ترکی استانبولی: Kuşadası؛ به معنای جزیرهٔ پرنده) در ۷۱ کیلومتری شهرستان مرکزی استان آیدین و در نوار ساحلی منطقه اژه واقع شده‌است و بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۸ میلادی ۵۸٬۶۵۰ نفر و بر اساس برآورد های سال ۲۰۰۹ میلادی ۶۲٬۶۳۷ نفر جمعیت دارد.این شهرستان که از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه جزیره دیلک همسایه‌است در کانون مراکز مهم گردشگری از جمله ازمیر، افس، مریم آنا، ملیت، دیدیم پاموک کاله، مارماریس و بدروم قرار دارد. بندر گوش آداسی به علت نزدیکی با جزیره یونانی ساموس برای گردشگران که به ترکیه مسافرت می‌کنند از جذابیت خاصی برخوردار است. از بندر کوش آداسی در ماه ‌های بهار و تابستان سفرهای منظم با قایق ‌های موتوری به جزیره یونانی ساموس برگزار می شود. قایق ‌های تفریحی مدرن که تورهای آبی را برگزار می‌کنند زیبایی خاصی به این بندر بخشیده‌اند. بندر کوش آداسی یکی از بنادر مهم منطقه می‌باشد.

کوش آداسی
کوش آداسی
همیشه سفر به ترکیه دو نکتۀ مثبت دارد، در ابتدا مانند دیگر کشورها باید از مناطق دیدنی آن بازدید کرد اما تفاوت دیگری که با بسیاری از کشورهای دیگر دارد هتل های کامل و جامع آن است که به هر دو مورد باید به یک اندازه پرداخت.

کوش آداسی
از دیدنی ترین جاهای کوش آداسی می توان به موارد زیر اشاره کرد: کاروانسرای اوکوز محمد پاشا، پلاژهای آب گرم گوش آداسی، غار کاراجا، غار سیرتلانینی و پارک ملی دلتای آیدین.

کوش آداسی
اکنون به هتل های آن می رسیم : امکانات تفریحی ورزشی هتل های این شهر یکی دیگر از عواملی ست که سبب جلب توریست به کوش آداسی می شود: زمین تنیس، پینگ-پنگ، موج سواری، دارت، انواع ورزش های آبی، مرکز فیتنس، حمام ترکی و حمام بخار، ساحل خصوصی، اتاق بازی، کتابخانه، تفریحات عصرگاهی، والیبال ساحلی، سونا، سالن زیبایی، سالن ماساژ .

کوش آداسی
کوش آداسی