شعبه مرکزی:88401071-021
شعبه نیاوران:26851060-021

منطقه کلمبو (Colombo)
امروزه کلمبو نیز مانند پایتخت بسیاری از کشورهای در حال توسعه ی دیگر به سرعت دستخوش تغییر قرار گرفته است. به طوری که گویی به یکباره آسمان خراش ها به جای ساختمان های قدیمی سبز شده اند. اما در برخی قسمت ها هنوز سیمای قدیمی شهر حفظ شده است. ساختمان های به جا مانده از دوران استعمار و برج ساعت صد ساله ی شهر که توسط بریتانیای کبیر ساخته شده است، هنوز هم در فضای شهر به چشم می خورند. یکی از اماکن دیدنی کلمبو "پتاه بازار" (Pettah bazaar) نام دارد. اینجا، محلی است که در آن هم می توان به خرید پرداخت و هم از دیدن جاذبه هایی مانند معبد هندو، معبد بودا، خانه های اشرافی، موزه ی کلمبو (Colombo)، سالن کنفرانس بین المللی "باندارانایک" (Bandaranaike)، ساختمان جدید پارلمان در "سری جایاوارداناپور" (Sri Jayawardenapura) و مرکز هنرهای فولکلور لذت برد.

جاذبه های گردشگری سریلانکا - کلمبو

بازار پتا (Pettah)
بازار پتا در شهر کلمبو در منطقه ی پتا واقع شده است. ورودی این بازار یک بنای تاریخی بلند در مرکز میدان قرار گرفته که به برج ساعت خان (Khan) مشهور است. این برج توسط خانواده ی "فرامجی بهیکاجی خان" (Framjee Bhickajee Khan) ساخته شد، که اهل بمبئی و از تاجران معروف و مالک شرکت کلمبو اویل میلز (Colombo Oil Mills) بودند. تالار قدیمی شهر و موزه که توسط مسلمان سرشناسی به نام "اراسی ماریکار واپچی ماریکار" (Arasi Marikar Wapchie Marikar) ساخته شد، در محل دروازه های کایمان (Kayman) قرار دارد. این دروازه ها به این دلیل کایمان نامیده می شوند که هلندی ها برای جلوگیری از فرار برده ها در دریاچه ی بیرا (Beira) کروکودیل نگه می داشتند. امروز از طبقه ی اول این ساختمان به عنوان دفتر پست و از طبقه دوم آن به عنوان موزه استفاده می شود. بیرون ساختمان نیز مجموعه ای از موتورهای بخار قدیمی به نمایش گذاشته شده است. بیشتر تجار اینجا مسلمان هستند و در رسته ی طلا و جواهرات مشغول داد و ستد می باشند. در این منطقه ساختمان مسجد جامی الفر (Jami Ul-Alfar) یا مسجد قرمز (The Red Mosque) که در سال 1909 ساخته شده است، به راحتی قابل تشخیص است.

جاذبه های گردشگری سریلانکا - کلمبو

موزه ی قدیمی هلندی
این موزه، در اصل خانه ی فرماندار هلندی " توماس ون رهای" (Thomas van Rhae) بوده است و ساخت آن به قرن 17 بازمی گردد. این ساختمان برای اهداف گوناگونی در طی سال ها مورد استفاده قرار می گرفت. در سال 1696 به مدرسه ی کاتولیک ها و در سال 1796 به بیمارستان نظامی بریتانیایی ها تبدیل گشت. زمانی هم  از آن به عنوان دفتر پست، پرورشگاه و دفتر پلیس استفاده می شد. این عمارت استعماری در سال 1977 با حمایت مالی هلند، بازسازی شد. در نهایت در سال 1982 به موزه ی آثار هلندی مربوط به دوران پادشاهی کاندیان (Kandyan) تبدیل گشت. باغ سرسبزی این موزه ی قدیمی را احاطه کرده است که شامل چند سنگ مقبره ی جالب می باشد. گردشگرانی که به کلمبو می آیند حتماً باید این موزه را در فهرست گشت های خود جای دهند. برخی از آثار آن با لاک لاک پشت ها تزئین شده اند. اسناد و پرتره های تاریخی بسیاری نیز به جامانده از دوران استعماری هلند در این موزه به معرض نمایش گذاشته شده است. در داخل موزه نمونه هایی از آثار باستانی قدیمی هلندی، سکه ها، ظروف، سرامیک و انواع سلاح را مشاهده می کنید.
آدرس: کلمبو، پتا، خیابان پرینس، شماره ی 95
زمان کاری: سه شنبه تا شنبه 9 صبح تا 5 بعداز ظهر
ورودی: کودک: 300 روپیه، بزرگسال:1500 روپیه

جاذبه های گردشگری سریلانکا - کلمبو

جاذبه های گردشگری سریلانکا - کلمبو

تماس با ما

دفتر مرکزی : خیابان سهروردی جنوبی، خیابان ملک، نبش کوچه فرهومند، پلاک یک، طبقه یک، واحد 3

تلفن:88401071-021

شعبه نیاوران: خیابان باهنر(نیاوران)، پایین تر از سه راه یاسر، پلاک 252، مجتمع آوا نیاوران یک، واحد 102

تلفن:26851060-021

 

ارتباط با مدیریت:

 0912-1460345  Info@GitaGasht.com

ثبت ایمیل جهت ارسال نرخ های ویژه ی تورها

(*)
ورودی نامعتبر

(*)
ورودی نامعتبر

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن

منو موبایلی

X