شعبه مرکزی:88401071-021
شعبه نیاوران:26851060-021

 

یکی دیگر از زیباترین فستیوال هایی که هر ساله در ماه نوامبر در تایلند برگزار می شود” فستیوال بالون آرزوهای تایلند ” نام دارد. در این مقالۀ کوتاه به بررسی این فستیوال رویایی می پردازیم:

فستیوال بالون آرزوها در تایلندفستیوال بالون آرزوها در تایلندبالون آرزوها

اگر این نام برایتان ناآشناست شاید نام های دیگر این بالون کوچک را بشناسید: فانوس آسمانی (Sky Lantern)، فانوس کُنگ مینگ (Kongming Lantern) و فانوس چینی (Chinese Lantern). این فانوس در واقع یک “بالون هوای داغ” کوچک از جنس کاغذ است با انتهایی باز. آتشی کوچک نیز شرایط پرواز این فانوس را فراهم می آورد.

فستیوال بالون آرزوها در تایلند
فستیوال بالون آرزوها در تایلند
تاریخچه

بنابر گفتۀ راویان تاریخ کهن، چینی ها سه سده پیش از میلاد مسیح آزمایشاتی انجام دادند تا راهی برای خبر کردن کسانی که در زمین های همجوار قرار داشتند پیدا کنند. این آزمایشات بنیان این بالون های چندین هزار ساله را نهاد. اما به طور رسمی تاریخ اختراع این فانوس ها را چندین سال بعد می دانند، زمانی که صدر اعظم ایالت “شو هان”چین با نام کنگ مینگ با ارتش خویش در میانۀ حلقه ای از سربازان دشمن محاصره شده بود و به دنبال راهی برای ارتباط با خارج می گشت. به همین خاطر نامه ای به این فانوس الساق کرد و آن را به آسمان فرستاد. اینکه پایان کار وی چه شد را باید در تاریخ خواند ولی پایه گذار سنتی شد که هزاران سال پس از وی به جا ماند، نام گذاری این بالون ها نیز منشاء گرفته از نام این صدر اعظم است.

فستیوال بالون آرزوها در تایلند
فستیوال بالون آرزوها در تایلند 
فستیوال از نوع تایلندی

مردم منطقه شمالی تایلند (لانا،Lanna) از بالون آرزوها در زمان های مختلف سال استفاده می کنند. یکی از مهمترین و بزرگترین آن ها این فستیوال بزرگ است که در نوامبر برگزار می شود. اگر امسال (2014) در روز 4 نوامبر در چیانگ مای (شهری در تایلند) بودید حتما شاهد یکی از زیباترین فستیوال های دنیا، فستیوال بالون آرزوها، بوده اید. در یک زمان مشخص هزاران فانوس کاغذی به آسمان پرواز می کنند و صحنه ای به یاد ماندنی در خاطره ها به جا می گذارند.

فستیوال بالون آرزوها در تایلند
فستیوال بالون آرزوها در تایلند

تماس با ما

دفتر مرکزی : خیابان سهروردی جنوبی، خیابان ملک، نبش کوچه فرهومند، پلاک یک، طبقه یک، واحد 3

تلفن:88401071-021

شعبه نیاوران: خیابان باهنر(نیاوران)، پایین تر از سه راه یاسر، پلاک 252، مجتمع آوا نیاوران یک، واحد 102

تلفن:26851060-021

 

ارتباط با مدیریت:

 0912-1460345  Info@GitaGasht.com

ثبت ایمیل جهت ارسال نرخ های ویژه ی تورها

(*)
ورودی نامعتبر

(*)
ورودی نامعتبر

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن

منو موبایلی

X